Súkromná zubná ambulancia bez zmluvných
vzťahov so zdravotnou poisťovňou.

Zavolajte nám: 0949 220 102

Antolská 3721/4, 851 07 Bratislava - Petržalka Zobraziť mapu

Ošetrenia

Vstupné vyšetrenie

Po konzultácii o Vašom zdravotnom stave a komplexnom stomatologickom vyšetrení zhodnotíme celkový stav úst, zubov a mäkkých tkanív. Ak bude vhodné zhotovíme diagnostické RVG snímky na odhalenie možných skrytých kazov tzv „bitewings“. Dávka ionizujúceho žiarenia je s naším digitálnym RVG prístrojom mnohonásobne nižšia ako s klasickým RTG.

V prípade potreby liečby pre Vás vyberieme najvhodnejší typ ošetrenia zo zdravotného, finančného a časového hľadiska.

Čo vyhovuje jednému druhý neznáša . Preto je dôsledné počiatočné vyšetrenie a naša diskusia o Vašich prianiach a očakávaniach základom úspechu.

Preventívna stomatológia, hygiena

Najlepšia liečba je prevencia. Predchádzanie ochoreniam zubov a ďasien minimalizuje potrebu častokrát komplikovanej a finančne náročnej liečby.

Možnosti predchádzania vzniku chorôb dutiny úst sú:

  • dentálna hygiena
  • pečatenie fisúr
  • fluoridácia
  • air flow - pieskovanie

Udržať si zdravé zuby je ako beh na dlhú trať. Ak nám dovolíte budeme Vašimi trénermi v tejto zdatnosti. V závislosti na konkrétnom stave Vašich zubov a ďasien Vás naučíme prečo, ako a s ktorými pomôckami by ste sa o ne mali správne starať. Premeriame medzizubné priestory a odporučíme vhodný priemer medzizubných kefiek pre jednotlivé body ak bude potrebné.

Samotné používanie zubnej pasty a ústnej vody je pri nedokonalej technike čistenia je absolútne nedostatočné.

Výplňová terapia

Ponúkame všetky druhy nadštandardných výplní. Od vysokoestetických nanokompozitných bielych výplní cez keramické onleje, inleje a fazety až po vysokostrieborné kapslované amalgámové plomby . Ktorý materiál je pre Vás ten pravý, uvidíme v závislosti od podmienok na konkrétnom zube a ostatných faktoroch.

Cieľom modernej stomatológie je čo najviac šetriť zdravé zubné tkanivá a preto pracujeme podľa zásad tzv. minimálne invazívnej stomatológie so špeciálnym inštrumentáriom. Materiály najlepšie imitujúce prirodzené zuby vzhľadom aj fyzikálnymi vlastnosťami využívajú mikromechanickú a chemickú väzbu k zubnému tkanivu. Vďaka tejto väzbe „bielej“ plomby na zub stačí vo väčšine prípadov odstrániť iba kazom zničenú časť zuba. Dokonalé zhotovenie takejto výplne je časovo, prístrojovo aj technicky omnoho náročnejšie ako je to pri amalgámovej výplni.

V prípade potreby používame, strojom miešaný amalgám v kapsliach s vysokým obsahom striebra, čo zabezpečuje bezpečnosť a ideálny pomer jeho jednotlivých komponentov a tým kvalitu, bezpečnosť a dlhodobú stabilitu výplne.

Koreňové výplne (Endodoncia)

V zuboch máme drobné kanáliky začínajúce na hrote koreňov a končiace približne v strede korunkovej časti zuba nad ďasnom. V zdravom zube je táto dutina vyplnená nervom a mäkkými tkanivami. V prípade, že tento dutý systém zuba je infikovaný baktériami, môže to spôsobovať citlivosť až bolestivosť zuba. Ak nechceme o zub prísť, treba dutinu otvoriť, prečistiť a tak zbaviť baktérií. Je to technicky a prístrojovo náročnejší postup ktorý môže vyžadovať viacero návštev. Bezbolestnosť je samozrejmosťou. Potom treba dutinu zapečatiť hermetickou koreňovou výplňou a následne spevniť korunku zuba aby sa nelámala . Správne ošetrený zub podľa najnovších poznatkov lekárskej vedy má životnosť porovnateľnú s ostatnými zubami vo Vašich ústach.

Nevyhnutnou súčasťou úspešnej liečby sú okrem iného prístroje ako apexlokátor na stanovenie správnej dĺžky koreňovej výplne a RVG zobrazenie zuba a okolitej kosti.

Protetická stomatológia

  • inlay, onlay, fazety s preparáciou a bez preparácie, koreňové inlay
  • korunky
  • mostíky
  • snímateľné náhrady celkové, čiastočné aj bez "háčikov"
  • zásuvné spoje formou attachmentou alebo teleskopických koruniek
  • dlahy, bieliace nosiče, pomôcky proti škrípaniu zubov a chrápaniu

Vysvetlíme Vám výhody a nevýhody jednotlivých možností ošetrenia vo Vašom konkrétnom prípade a vyberieme najvhodnejšie.

Vytvoríme cenové kalkulácie pre dané možnosti.

Pomôžeme Vám porozumieť problematike a urobiť správne rozhodnutie.

Bielenie zubov

Bielenie zubov je kozmetická procedúra v stomatológii, ktorá neodstraňuje nič zo zubnného tkaniva ako je niekedy mylne interpretované, ale jedná sa o chemický proces, kedy v sklovine dochádza k premene dvojitej uhlíkovej väzby na jednoduchú a tak dochádza k zosvetleniu pigmentácií.

Pred bieliacou procedúrou je potrebná konzultácia zameraná na stav a charakter Vašich zubov aby sme mohli odporučiť najvhodnejšiu bieliacu procedúru.

Informujte sa
0949 220 102
info@midental.sk